Wiadomość została wysłana pomyślnie
Trwa wysyłanie wiadomości


Jak zadbać o akumulator podczas zimy

Powiększ
Jak zadbać o akumulator podczas zimy
Okres zimowy nie sprzyja pracy naszego akumulatora. Przy niskich temperaturach jest on narażony na słabsze działanie, a w najgorszym wypadku całkowite osłabienie. Co zatem zrobić, by dobrze zadbać o akumulator?

Temperatury poniżej zera bardzo osłabiają czy też całkowicie wyczerpują moc akumulatora, dlatego kiedy nie korzystamy z pojazdu przez dłuższy czas, warto wyciągnąć akumulator i zabezpieczyć go przed zimnem. Najlepiej to zrobić poprzez zabezpieczenie akumulatora przed kurzem oraz wstawiając go w suche i ciepłe miejsce. Co jednak zrobić, gdy często korzystamy pojazdu?

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby akumulator miał dobry elektrolit przystosowany do niskich temperatur oraz osłonę termiczną przed zimnem. Elektrolit musi być świeży, a nie przepalony. Ponadto chłód wpływa na jego zagęszczanie, a nawet zamarzanie oraz tworzy wilgoć, która wpływa na utratę energii akumulatora.

Warto zatem owijać go folią izolacyjną, aby zabezpieczyć przed wychłodzeniem.

Pamiętajmy, że sprawny akumulator może nie sprostać stawianym przed nim wymaganiom, jeśli stan techniczny silnika lub osprzęt utrudnia rozruch. Dbajmy zatem o dobry stan świecy zapłonowej lub żarowej w dieslach, dobrą jakość przewodów zapłonowych w silnikach iskrowych, sprawny rozrusznik, sprawny układ zasilania paliwem oraz olej silnikowy.

Bardzo ważne jest również właściwe dobranie akumulatora: trzeba tu zwrócić uwagę na prąd rozruchu, pojemność i napięcie. Informacje na ten temat znajdziemy na przykład w książce obsługi pojazdu.

Aby akumulator był sprawny, należy regularnie sprawdzać jego stan. Biegun akumulatora i zaciski powinny być czyste bez śladów korozji. Należy je smarować wazeliną techniczną, która poprawia przewodzenie i chroni przed wilgocią.

Źródło http://www.samar.pl

« powrót

Na miano Auta Rocznego zasługują tylko i wyłącznie pojazdy posiadające nieskazitelną historię oraz pełną gwarancję producenta. W Niemczech każdy pracownik koncernu samochodowego ma prawo...


Copyright © roczny-jak-nowy.pl
wizyt: 1776258, on-line: 8
realizacja: intellect.pl