Wiadomość została wysłana pomyślnie
Trwa wysyłanie wiadomości


Trzeba regularnie sprawdzać opony w aucie

Powiększ
Trzeba regularnie sprawdzać opony w aucie
Sprawdzenie opon zajmie Ci zaledwie kilka minut. To niewielka inwestycja w stosunku do tego, co możesz dzięki temu zyskać. Jak twierdzą specjaliści, opony utrzymane we właściwym stanie mogą przejechać powyżej 45 000 km.

Ponieważ opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z podłożem, firma Michelin radzi, aby wygospodarować co jakiś czas tych kilka minut na sprawdzenie ich stanu. Zużyte ogumienie znacząco obniża bezpieczeństwo jazdy i osiągi pojazdu.

Czym zatem jest tych kilka minut, jeżeli otrzymasz za to bezpieczeństwo swojej rodziny? Opony utrzymane we właściwym stanie mogą przejechać powyżej 45 000 km (w zależności od stylu jazdy i stanu nawierzchni).

Ciśnienie powietrza w oponach
Sprawdzaj ciśnienie w oponach przynajmniej raz w miesiącu lub przed wyjazdem w dłuższą trasę.

Opona z zaniżonym ciśnieniem może wyglądać jak opona napompowana do prawidłowej wartości. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i regularnie sprawdzaj ciśnienie, zwłaszcza przed jazdą z dużą prędkością. Właściwe ciśnienie jest jednym z czynników zapewniających Twoje bezpieczeństwo i trwałość opon.

Pamiętaj, aby sprawdzać ciśnienie na zimnych oponach. Jeżeli nie przejechałeś jeszcze 3 km, to opony wciąż są uznawane za zimne. Wartość właściwego ciśnienia może zawsze sprawdzić w instrukcji obsługi pojazdu.

Głębokość bieżnika
Dobrym pomysłem jest sprawdzanie bieżnika pod kątem zużycia i ewentualnych uszkodzeń przynajmniej raz w miesiącu. Opony należy wymienić, gdy głębokość rowków bieżnika będzie równa lub mniejsza niż 1,6 mm.

Oponę z tak zużytym bieżnikiem należy bezwzględnie wymienić, ponieważ jazda na takim ogumieniu stanowi zagrożenie i jest wykroczeniem. Głębokościomierz można nabyć w punkcie sprzedaży opon.

Źródło http://www.samar.pl

« powrót

Na miano Auta Rocznego zasługują tylko i wyłącznie pojazdy posiadające nieskazitelną historię oraz pełną gwarancję producenta. W Niemczech każdy pracownik koncernu samochodowego ma prawo...


Copyright © roczny-jak-nowy.pl
wizyt: 1776175, on-line: 7
realizacja: intellect.pl